Bitcoin’nin Yeni Hareketi Aşağı Yönlü mü Olucak ?

Bitcoin’nin Yeni Hareketi Aşağı Yönlü mü Olucak ?

Eylül 4, 2020 0 Yazar: Caner Özhan

Bitcoi’nin fiyatı(BTC) 4 Eylül’den itibaren fiyatı yüzde 10 geriledi bu yazıyı hazırlarken bile fiyatı 10.500 dolar seviyelerinde seyrediyor.Fiyattan sonra kripto korku ve hırs verileri,yatırımcıların ”Korku” diye tabir ettikleri seviyeye gerilediğini işaret ediyor.

Bitfinex 8800’de olağanüstü bir alım var -Cole Garner

Piyasa verileri,Balinaların Bitcoin fiyatının 8,800 dolarlık destek seviyesine düşmeye hazırlandıklarını belirtiyor.

BİTCOİN FİYATI NEDEN DÜŞTÜ ?

Analistler Bitcoin fiyat düzeltmesini yoğun madenci satışlarına bağlıyor.Düşüşten önce analitik firması CryptoQuant,madencilik havuzlarının BTC satmak için hareket ettiğini belirtmişti.

”Madenciler dünden beri alışılmadık derece büyük miktarlarda BTC taşıyorlar.Poolin,Slush,HaoBTC gibi Bitcoin madencilik cüzdanlarından yüklü miktarlar borsaya gönderildi”

Bu süreçte balinalar,Bitcoin’in 8,800 dolar dolaylarındaki düşük destek seviyelerine düşmesi bekleniyor olabilir

Bundan sonra BTC’ye ne olucak ?

Veri sağlayıcısı Whalemap,birçok yatırımcının Bitcoin düştükçe panik satışı yaptıklarını söyledi.Dünkü düzeltme ,kar elde eden balinalarla yatırımcıların panik satışlarının bir kombinasyonuydu .Böylece yakın vadede daha düşük bir volatilide oluşması ihtimali arttı.

BTC satan ve satın alan balinaların haritası – Whalemap

Amsterdam borsasında trader olan Micheal Van Poppe,Bitcoin’in dibe yaklaştığını söyledi .Bir konsolidasyon dönemi beklentisi içinde olan Poppe,piyasalardaki bu düşüşün mevcut alt sezonun sonu olmayacağını belirtti