Kripto Paraların Kapsamlı Analizleri Yön Nereye ?

Kripto Paraların Kapsamlı Analizleri Yön Nereye ?

Eylül 10, 2020 1 Yazar: Caner Özhan

Kripto paraların kapsamlı teknik analizleri 10.09.2020

İlk Kripto paramız olan BTC/USD grafiği ile yazıma başlamak istiyorum

Herkese tekrardan merhabalar, bugün ki konumuz Kripto paralar hakkında teknik analizler olucaktır. İlk olarak yazıma, BTC/USD grafiği ile başlamak istiyorum. Son durum nedir? Bu soruya cevap verecek olursak ben açıkcası şu şekilde cevap verirdim.Bitcoin’in 12.000 dolarlar seviyesinden 9.000 dolarlar seviyesine olumsuz yönde bir hareket gördük.Kısa vadede,piyasadaki hareketler fiyatın yukarı yönlü tetiklenmesinde zayıf rol oynuyor. Bitcoin son zamanlarda hisse senetlerinin ve altının hareketlerine uyuyor gibi görünüyor.Şimdi asıl konuya dönecek olursak ben açıkcası yukarı yönlü bir düzeltme göreceğiz diye bekliyorum.Hangi seviyeler dersek,11.000-10.500 dolarlar seviyesine bir yükseliş bekliyorum.

Hisse senetlerindeki aşağı yönlü baskının, BTC fiyatını etkilediğini söyleyerek, fiyatın biraz daha aşağı yönlü baskılanmasını görmek mümkün olabilir.Ya da işler tersine dönerse ortalık karışacak gibi duruyor ama şimdilik bunu söylemek için çok erken.Fiyatın yukarı yönlü devam etmesi durumunda bir güncelleme haberi yayınlayacağım. Takip etmeyi unutmayınız.

İkinci Kripto para olan ETH/USD grafiğine göz atalım

ETH sevdiğim bir paradır. Kendisi daha önceki yazımda bunu belirtmiştim size zaten. Şimdi analize gelecek olursak daha önceki yazımda söylediğim gibi yükselen bir üçgen çizmiştim. O yükselen üçgeni kıracak demiştim. Ayrıca RSI alım bölgesinde demeyi unutmamıştım. Bunun üzerine fiyat 370 dolarlık direnci kırarsa,330-300 dolarlara düzeltme görme şansımız var.

Tabi bu gerçekleşirse,ana trend kanalında başka bir dürtü dalgası bekleyebiliriz.Üst sınırı,potansiyel yukarı doğru için hareket için olası bir hedef olabilir.

Bununla birlikte direnç kırılmazsa, durumlar aşağı yönlü olucaktır.Muhtemelen 290 dolarlar seviyesini öngörüyorum.Eğer söz konusu kanalı ele alırsak dahada alt seviyelerde gezebilir.

Son teknik analizimiz olan XRP/USD grafiği

XRP/USD 4 saatlik grafiğe bakacak olursak,XRP/USD grafiğinde değişik hareketler sezmeye başladım.Yalnızca daha küçük zaman dilimlerine değil,aynı zamanda daha yüksek zaman dilimlerine de bakmak için ilginç sinyaller oluşturdu.Bu durumun sebebi büyük kripto paraların yaptığı aşağı yönlü hareketlerdir.Madeni paralar ve piyasada mevcut olan daha güçlü madeni paralar mevcutsa,bu önemli bir farktır.

Önceki grafikte olumlu şeyler konuşmuştum ama görmediğim bazı şeyler gördüm.Grafiğe bakacak olursak,sarı düşüş trendini gösteren kanalları sizde görüyorsunuz devasa bir düşüş trendinin içinde fiyatlanıyor.Zaten fiyat çoktan üst kısımlara dokundu ve birkaç kez alçaldı,Ayrıca burada önemli olan bir faktör daha var XRP/USD’nin kurulu dalga ile oluşmakta olan alçalan üçgen var.

Birinin daha fazla mümkün olduğu durumda iki temel durum söz konusudur.Bir tanesi gösterdiğim üçgenin doğrulanması veya yukarı yönde kırılmasıdır.Diğer alternatif ise mavi trend çizgisi ile gösterdiğim fiyatın yukarı yönlü hareketleridir.

XRP/USD’nin bu tür durumlarda nadiren oluşan üçgeni etkisiz hale getirir mi bilinmez.Fakat bu durumun ortaya çıkması için tüm desteklerin altındaki mavi sarı alt sınır,yükselen gri trend çizgisi ve EMA’lar olduğunda ortaya çıkacak gibi duruyor.

Burada yer alan tüm yazıları okuduğunuz için teşekkür ederim.Burada yer alan bilgilerin hiç biri yatırım tavsiyesi değildir.Sadece kendime notlardır.

2 gün önce yazdığım Kripto Paraların Teknik Analizlerini öğrenmek için şu bağlantıya tıklayabilirsiniz.https://parayicalistir.com/2020/09/08/kripto-paralarin-kapsamli-teknik-analizleri-08-09-2020/

Kaynakça