Eylül 27, 2020
Uniswap’in Yeni Tokeni Piyasaya Sürüldü! Dev Borsaların Listelediği Altcoin Fırladı

Uniswap’in Yeni Tokeni Piyasaya Sürüldü! Dev Borsaların Listelediği Altcoin Fırladı

Uniswap’in yeni yönetim şekli olan token’i UNI, bugün piyasaya giriş yaptı.Bu altcoin’e yatırımcı ilgisi fazla olmakla birlikte fiyatı yüzde 90 üzerinde arttı.
Ayrıca, popüler olan kripto para borsaları olan Bitcoin , Binance ve Coinbase borsaları da listeledi.

Unisawp’in Yeni Yönetim Token’i UNI, Bugün Piyasaya Giriş Yaptı

Merkezi olmayan finans platformu (DeFi) Uniswap’in yönetim protokolu olan tokeni UNI, bugün erken saatlerde Ethereum’da başlatıldı.
Topluluk, Uniswap’in Twitter duyurusu ile 1.5 saat gibi kısa bir sürede 1,2 binin üzerinde beğeni toplayarak yeni tokene destek anında geldi.
Kripto para arzının yüzde 15’ine denk gelen 150 milyon UNI, platformun bütün kullanıcılarının kullanımına sundu. Haberlerin hemen yayılmaya başlamasıyla birlikte,13.000 Uniswap kullanıcısı ilk 3 saat içinde 400 ücretsiz tokeni aldı bile.
Synthetix’in kurucusu olan Kain Warwick, “Bunun şimdiye kadar gördüğümüz en iyi token dağıtımı olacağını özellikle belirtti.”

Yatırımcılarının yoğun ilgisinden dolayı Ethereum ağı yavaşladı ve bundan dolayı işlem ücretleri tavan yapmış bulunmaktadır. Sonuç olarak, Ethereum ağında Uniswap üzerinden üç saat gibi kısa bir sürede yaklaşık 650 bin dolar harcandı. Binance, Uniswap’in resmi duyurusundan yaklaşık bir saat sonra UNI tokeni listeleyeceğini duyurdu. Binance’nin ardından Huobi, Coinbase, KuCoin ve FTX de bu kripto parayı listeleyeceğini duyurdu. Merkezi olmayan Uniswap borsasının yönetim tokeni UNI bu borsalarda listelenmeye başladı bile.

Altcoin’in Fiyatı Yüzde 90’ın Üzerinde Arttı

Ben bu yazıyı yazarken, UNI bulunduran yaklaşık 14 bin site var olurken kripto paraysa yaklaşık 50-55 bin civarında işlem yapıldı. Bu sıradaysa Altcoin’in fiyatı ise yüzde 90 gibi bir artışla 3,36 dolara kadar yükseldi. Uniswap önümüzdeki 4 yıl içerisinde 1 milyar UNI tokeni piyasaya sürecektir. Bir milyar tokenin %40’ı ekip üyelerine, yatırımcılara ve danışmanlara gidecek. Geriye kalan %60’lık kısım ise topluluk üyelerine sunulacaktır. Bazı uzmanlara göre dört yıl sonra, token yıllık %2’lik bir enflasyon oranına sahip olacağı öngörülmektedir.

Kripto Paralar İle İlgili Söylenmiş Sözler

“İnternetin hükümetin rolünü azaltmak için büyük güçlerden biri olacağını düşünüyorum. Bu konuda eksik olan tek şey ise güvenilir bir e-cash sistemi. Bu da çok yakında yayılacaktır.”

Profesör Milton Friedman

“Kripto sektörünün amatörleri bu türleri yarattı. Amatörleri uzmanlık konusunda geride bırakan profesyoneller, kullanımda olan ama artık eskidiği de bilinen sistemlerin baştan aşağı sorunlarına odaklandı. Amatörler, gerçeklerden uzaklaşarak hayal dünyasına daldı.”

David Kahn

Uniswap’in Ve Birçok Kripto Parayla İlgili Bilgi İçin

Kripto Para Nedirr?? Yazısı için: https://parayicalistir.com/2020/09/05/kripto-paralar-nedir/

Kaynak:Kripto Koin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir